Сергій Пашинський: Рішення РНБО приймали його члени, а не випадкові люди

понеділок, 29 лютого 2016, 13:05

Сергій Пашинський: Рішення РНБО приймали його члени, а не випадкові люди

Сергій Пашинський: Рішення РНБО приймали його члени, а не випадкові люди

Стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо подій у Криму оформлена згідно з усіма вимогами законодавства, а заяви Миколи Голомші та Володимира Замани, які не були діючими членами РНБО, не відповідають дійсності.

Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, член фракції “Народний фронт” Сергій Пашинський.

“Останнім часом в ефірах з’явилося чимало гучних героїв в “трусах з лампасами”, які за Януковича працювали радниками і спільниками, а зараз розповідають нам, як врятувати Крим”, – зазначив він.

“По-друге, ані пан Замана, ані пан Голомша не були членами РНБО. Можливо, Замана і сидів серед обслуговуючого персоналу на тому засіданні, оскільки Янукович його влаштував заступником секретаря РНБО, однак, він не приймав участі у голосуваннях та обговореннях”, – сказав Пашинський.

При цьому голова Комітету з питань національної безпеки і оборони спростував заяву про те, що долю країни вирішували “випадкові люди, не члени РНБО”.

“На тому засіданні були присутні голови парламентських фракції, в тому числі і Юлія Тимошенко, які представляли парламентську коаліцію, оскільки у випадку прийняття рішення про “воєнний стан” парламент зобов’язаний був протягом 48 годин затвердити це рішення. Відповідно, було рішення в. о. Президента Олександра Турчинова про необхідність залучення керівників політичних сил, які формували парламентську коаліцію”, – повідомив Сергій Пашинський.

“Також був запрошений депутат Андрій Сенченко, який раніше працював віце-прем’єром Криму, і кандидатура якого напередодні розглядалась на посаду прем’єр-міністра АРК. Ми його запросили, як людину, що знала “кухню із середини”, – додав голова комітету.

Він також наголосив, що рішення про відкриття доступу до стенограми засідання РНБО часів анексії Криму було прийнято ще 9 грудня минулого року в контексті доповіді Головного управління розвідки про початок агресії.

“Був розсекречений великий масив інформації, і стенограма РНБО була всього одним епізодом”, – резюмував Пашинський.

Comments are closed.