Порушення: Харківська область – 180-й виборчий округ

3-260Порушення: Харківська область – 180-й виборчий округ

В селі Полкова Микитівка Богодухівського району Харківщини (виборчий округ №180) попереджено спробу фальсифікації результатів виборів через маніпуляціями з голосуючими на дому.

Про це повідомляє Харківський виборчий штаб «Народного фронту».

За словами довіреної особи кандидата в народні депутати від «Народного фронту» по округу №180 Сергія Дергоусова, Анатолія Ряснянського, до штабу надійшла інформація про можливі фальсифікації, і він вирішив особисто прояснити ситуацію. Коли Анатолій Ряснянський прибув на виборчу дільницю, на місці нікого не було і охоронець викликав голову і секретаря виборчкому. Довірена особа кандидата попросив показати списки виборців, в тому числі тих, що голосують вдома. Всього до списку голосуючих на дому було внесено 64 особи, при тому що в селі проживає 65 осіб, які автоматично включаються до списку голосуючих на дому через органи держреєстру, а соціальний працівник передав ще 6 заяв бажаючих голосувати на дому.

При цьому, в порушення законодавства заяви виборців, які хочуть голосувати вдома, зберігалися не в виборчкомі, а вдома у секретаря комісії.

Більше того, до них не було докладено жодної довідки, як того вимагає законодавство. Також був сфальсифікований акт обходу членами комісії бажаючих голосувати на дому – під документом стояли три прізвища членів комісії, але не було жодного підпису.

Довірена особа кандидата викликав правоохоронців, які зафіксували факти порушень виборчого законодавства. Він допускає, що таким чином могли спробувати спотворити результати волевиявлення громадян. Тим більше, що згідно, з даними держреєстру, на даній дільниці зареєстровано близько 600 осіб. Тобто, 6 голосуючих – це вже 1%, а якщо явка, припустимо, складе 50% – то 6 сфальсифікованих голосів складуть вже 2%.

Comments are closed.