О.Турчинов: Ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС є першим вагомим кроком до всебічного реформування країни

Ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є першим вагомим кроком до всебічного реформування країни за європейськими стандартами та цінностями.

На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов у вівторок перед голосуванням за ратифікацію Угоди про асоціацію Верховною Радою України та Європейським Парламентом.

За його словами, це питання порядку денного «без будь-яких перебільшень змінить історію України».

«Україна та її народ заслужили, в тому числі кров’ю людей, зокрема, на барикадах Революції Гідності, на українських Майданах мирного життя в спільному європейському домі. Вперше в історії нашого континенту мільйони людей повстали на боротьбу з готовністю пожертвувати саме життя за мрію європейської єдності, за право жити у європейській спільноті, що проголошує головними цінностями особистість, верховенство права, демократії, мир та стабільність.  Саме це право українці зі зброєю в руках захищають від кремлівських агресорів на сході країни», – зазначив він.

Унікальну можливість втілити це право в життя надає Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підкреслив керівник Парламенту.

«Сьогодні ми одночасно з Європейським Парламентом проголосуємо за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Певен, що Верховна Рада України, як єдиний орган законодавчої влади, що втілює волю своїх виборців, переважною більшістю голосів ратифікує цю історичну Угоду, – сказав О.Турчинов. – Саме таким чином Україна як європейська держава, що поділяє спільні цінності демократії та верховенства права, підкреслює свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в Європейському Союзі».

Керівник Парламенту також запропонував проголосувати одразу після ратифікації Угоди про асоціацію Заяву Верховної Ради України щодо наміру вступу до Європейського Союзу.

«Сьогодні від нашої волі залежить вибір України щодо європейського майбутнього.  Це вибір рішучий і остаточний.  І звернути з цього шляху нашу країну не змусить ніхто», – заявив він.

Comments are closed.